Civil szervezetek

Reflex Környezetvédő Egyesület (Győr)
A Reflex Környezetvédő Egyesületnek jelenleg nyolc alkalmazottja van, melyek az alábbi szakterületeket képviselik: ökológia, jog, fogyasztóvédelem, közigazgatás, közlekedés, biológia, természetvédelem, oktatás, építészet, közgazdaság, településfejlesztés, energia, vízgazdálkodás. A szervezet kiemelten a környezeti jogérvényesítés, hulladék, vízminőség-védelem témakörével és a lakossági panaszok megoldásával foglalkozik.
Gaja Környezetvédő Egyesület (Székesfehérvár)
Az egyesület névadója, a Gaja-patak a Keleti-Bakony legfontosabb vízfolyása. A civil szervezet a környezeti tanácsadás mellett kiemelten a globalizáció és az éghajlatváltozás következményeivel, vízminőség-védelemmel, szemléletformálással foglalkozik.
Magyar Természetbarát Szövetség (Budapest)
A 130 éves múltra visszatekintő, szervezett magyar természetjárás méltó reprezentánsa több mint 500 tagszervezetével, majd 30 ezer igazolt tagjával a Magyar Természetbarát Szövetség – a Nemzetközi Természetbarát Szövetség (NFI) és az Európai Vándorutak Szövetsége (EWV) magyar tagszervezete. A szövetség sokoldalú, szerteágazó tevékenységet folytat. A hat szakág (gyalogos, kerékpáros, vízi, túrasí, hegymászás, barlangászat) rendszeres túráival, változatos programjaival hív és vár minden érdeklődőt és a természetben túrázni, kikapcsolódni vágyót. Minden megyében, nagyobb városokban működik természetjáró szervezet, akik szívesen látnak érdeklődőket rendezvényeikre, új tagokat soraikba.
Kelet-Balatoni Légtérvédő Egyesület (Balatonalmádi)
Az Egyesület célja a Balaton keleti medencéjének, az azt körülvevő tájnak, környezetnek védelme az emberi tevékenység káros hatásaitól, különös tekintettel a tervezett Veszprém-Szentkirályszabadjai nemzetközi kereskedelmi repülőtér hatásaira.
SZIKE Egyesület (Budapest)
A szervezet fő tevékenysége a kerti komposztálás terjesztése, a szerves anyagok, ún. zöld javak, konyhai hulladékok hasznosításának népszerűsítése, tudatformálás, komposztmester képzés. A SZIKE a specifikus hulladékgazdálkodási kérdések mellett az M0 körgyűrűvel és zajvédelemmel is foglalkozik.
Pécsi Zöld Kör (Pécs)
A szervezet a Mecsek és Pécs természeti és környezeti értékeinek védelméért alakult.
Magosfa Alapítvány (Vác)
Az alapítvány egyik fő profilja a környezeti nevelés, táboroztatás.
Pangea Kulturális és Környezetvédelmi Egyesület (Vác)
A szervezet többek között a Magas-Bakony néprajzi értékeinek őrzése mellett ivóvízvédelemmel, természeti értékek bemutatásával foglalkozik. A pénzesgyőri oktatóközpontjában gyermektáborokat tartanak.
WWF Magyarország (Budapest)
A WWF három fő célkitűzése a biológiai sokféleség megőrzése, a környezeti szennyezések csökkentése és a természeti erőforrások hosszú távon fenntartható használatának elősegítése. A WWF politikai pártoktól és világnézeti szemléletektől független társadalmi szervezet, amelynek fő célkitűzése az élővilág sokféleségének megőrzése, az erőforrások fenntartható módon történő hasznosítása, a környezetszennyezés csökkentése.
Élő Táj Egyesület (Szentendre)
Az egyesületet közhasznú országos szervezetként hoztuk létre, de elsősorban Szentendre és Pomáz természeti és kulturális értékeinek megóvásával, fejlesztésével foglalkozik. Döntően gyakorlatias célokat tűztek ki: tájrehabilitáció, természetvédelmi kezelés, tanösvények létrehozása, de akciókban, érdekképviseletben is részt vesznek.
Zöld Pók Hálózat (Budapest)
A Zöld Pók Hálózat az Egytemes Létezés Természetvédő Egyesület, az Energia Klub és a Göncöl Alapítvány kezdeményezésére jött létre. Működését 1993 márciusában kezdte meg, a hálózat fenntartását és fejlesztését az 1994 januárjában létrejött Zöld Pók Alapítvány kapta feladatul. Célja segíteni a kapcsolattartást a hazai társadalmi szervezetek között, valamint a társadalmi szervezetek és az adott téma (környezetvédelem, béke, emberi jogok stb.) egyéb hazai és nemzetközi szereplői között.
Magyar Szalmaépítők Egyesülete
Néhány lelkes szalmaépítő a magyarországi szalmabála-építés népszerűsítésére, legalizálására és az építők megsegítésére létrehozta a Szalmaépítők Egyesületét. Az Egyesület azon munkálkodik, hogy BÁRKI építhessen szalmából házat, függetlenül attól, hogy családi házat, iskolát, óvodát, vagy csak egy kis fészert szeretne.
Válaszúton Hagyományőrző és Környezetvédő Alapítvány
Az alapítvány a levegőminőséggel és kiemelten Esztergom térségével foglalkozik. Honlapján kiszámolható egy-egy üzem légszennyezése. A szervezet  2005-ben jött létre azzal a szándékkal, hogy működése nyomán létrejöjjön egy, a helyi közösségeken és erőforrásokon alapuló, a múltban gyökerező, emberi és környezeti szempontból is élhető és fenntartható társadalom. Az ország számos pontján működik, környezetvédelmi tevékenységei közül kiemelkedik az iparvállalatok civil kontrollja, kiemelten tevékenykednek a hulladékégetés/cementgyártás témakörében. Új projektjük az ipari üzemek egészségügyi és externális költségeinek felmérése. Ingyenes e-mailes szmogriasztás.