Látványos, mozgalmas, tartalmas programokkal készülnek idén a Föld Napja – V. Tudományfesztivál szervezői. Április 22-én és 23-án, Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeum Kertjében nem csak megcsodálni, hanem kézzel megfogni, kipróbálni, megszagolni, megízlelni lehet a tudományok, a környezet- és természetvédelem csodáját. A gyakorlattal színesítve így az iskolában szerzett elméleti tudást…
Kiszabadulva az osztálytermekből a remélhetőleg napsütéses tavaszi időben (az előrejelzések nagyrészt ilyet ígérnek) különleges élményekkel gazdagodhatnak a gyerekek, úgy, hogy közben észrevétlenül beleláthatnak a legkülönbözőbb tudományágak egy-egy izgalmas részletébe, új dolgokat tanulhatnak és tapasztalhatnak meg a saját bőrükön, ráérezhetnek környezetünk, és a természet védelmének fontosságára.
Az idei Föld Napja – V. Tudományfesztivál rendezvényen április 22-én és 23-án délelőtt 10 órától este 6-ig várják a látogatókat a Magyar Nemzeti Múzeum kertjében.
Ezalatt a résztvevők bepillanthatnak az időjárás-előrejelzés készítésének kulisszái mögé, sőt, ők maguk is készíthetnek ilyet, és egy speciális eszköz segítségével megmérhetik például, mekkora cseppekből áll az eső.
Készíthetnek napórát, és közelről megvizsgálhatják robotok működését, ültethetnek növényeket, készíthetnek üvegmatricát és újságpapírból karkötőt, tojástartóból gombát, és próbára tehetik magukat egy, a szelektív hulladékgyűjtést népszerűsítő játékparkban.
A legbátrabbak vezethetnek targoncát az egyik gyógyszergyár virtuális raktárában, és a kezüket terméstapogatóval, geológiai tudásukat pedig kőzetfelismeréssel tehetik próbára. Sőt, akinek kedve van hozzá, felpróbálhatja a hortobágyi viseletet, a subát és a kalapot, és karikás ostort is foghat a kezébe.
A legkisebbek pedig a Maci Kórházban ismerhetik meg az orvosi vizsgálat menetét, és közelről megnézhetik a gyermekrendelőben előforduló eszközöket.