Hogyan készül az időjárás-jelentés? Mekkora ökológiai lábnyomot hagyunk magunk után? Milyen érzés vezetni egy pneumobilt? Sőt, mi az a pneumobil? Mi az éggömb és hogyan működik a napóra?
Ezekre a kérdésekre mind-mind választ kaphatsz, ha ellátogatsz a Föld Napja – IV. Tudományfesztivál rendezvényre, amelynek 2014. április 24-én és 25-én a Magyar Nemzeti Múzeum kertje ad otthont.
Az izgalmas, interaktív és látványos programok mindkét nap délelőtt 9 órakor kezdődnek és este 6 óráig tartanak, tehát jöhetsz dolgozatírás helyett (természetesen csak az iskola szervezésében 🙂 ), vagy munka után!
A Föld és a tudományok ünnepét most először szervezzük meg együtt. Mivel a tudás hatalom, amely környezetünk megóvásában is segíthet; tanulni pedig – igazán eredményesen – tapasztalatok útján, élményeken keresztül lehet, a két eseményt ennek mentén fűztük össze.
Ha eljössz Te is, látványos, izgalmas kémiai és fizikai kísérleteknek lehetsz szemtanúja, vizsgálhatsz méheket mikroszkóp alatt, és a társaiddal akár különböző molekulák élő modelljeit is kialakíthatjátok. Emellett kipróbálhatjátok, milyen használni egy látássérülteknek fejlesztett pénz- és színfelismerő rendszert.
“Megnyitja kapuit” a Maci Kórház, ahol a legkisebbek megismerkedhetnek különböző orvosi vizsgálatok menetével és közelebbről megnézhetik a gyermekrendelőben előforduló eszközöket.
Lesz mamutsimogató, igen, mamutsimogató, valamint ásvány- és életnyom bemutató, a tanárok pedig kipróbálhatnak egy olyan alkalmazást, ami dolgozatok, tesztek összeállításában és kijavításában lehet a segítségükre.
Bárki találhat tehát magának olyan programot, ami érdekes lehet a számára, sőt, azon keresztül számos új dolgot tanulhat, kapcsolódjon az a tudományok valamelyikéhez, a környezetvédelemhez, vagy akár mindkettőhöz! Gyere Te is! Várunk! 🙂