Civil szervezetek

Ökotárs Alapítvány (Budapest)
Az alapítvány a környezet- és természetvédő szervezetek erősítésével, támogatásával kíván hozzájárulni egy környezettudatos, a nyilvánosság részvételén alapuló demokratikus intézményrendszer és társadalom kialakulásához. A cél elérése érdekében helyi kezdeményezéseket és civil szervezeteket támogat, adományokkal, tréningekkel, ösztöndíjas programokkal, valamint szükség szerint szakértői, illetve technikai segítséget nyújt munkájukhoz. Pártfogói programok eredményeként számos sikeres civil kezdeményezés fejlődött ki, nyerte el a helyi társadalom széles körű támogatását, és vált meghatározóvá egy-egy régióban.
Ökoszolgálat Alapítvány (Budapest)
Az Ökoszolgálat létrehozásának ötlete 1989-ben művészek és tudósok körében fogalmazódott meg. Alapítványunkat 1990. novemberében hozta létre az alábbi kilenc környezetvédő társadalmi szervezet: Talento Alapítvány Biokultúra Egyesület, REFLEX Környezetvédő Egyesület, ISTER Alapítvány Zöld Jövő Környezetvédelmi Egyesület, Káli Medence Környezetvédelmi Társaság, EYFA Magyarországi Csoportja, Zöld Akció Egyesület, Dorogi Környezetvédelmi Egyesület valamint három magánszemély, György Lajos, Kodolányi Gyula, és Tóth György.
Domberdő Természetvédelmi Egyesület (Zalaegerszeg)
A Domberdő Természetvédelmi Egyesület 2005. év végén alakult, 2006 januárjában került bejegyzésre a Zala Megyei Bíróságon, nagyon fiatal szervezetként kezdte meg munkáját a zalai környezet- és természetvédő szervezetek sorában. Noha a szervezet fiatal, tagjai között komoly, jelentős tapasztalattal rendelkező szakemberek találhatók, közöttük olyanok is, akik már több civil szervezet munkájában vettek részt.
Kerekerdő Alapítvány (Szombathely)
Erdőmérnökök, pedagógusok és más szakemberek baráti csoportja, mintegy 1990 óta  szervez környezetvédelmi akciókat, környezeti nevelési programokat. Korábban ezek a rendezvények, többnyire valamelyik közművelődési intézmény hátterével valósultak meg, mégis a szervezők azonosságából adódóan egységes szemlélet és célrendszer mentén kapcsolódtak össze. A természetismereti túrákat, kirándulásokat, vetélkedőket, erdei iskolai programokat és nyári természetvédelmi táborokat környezetvédelmi akciókat, természetvédelmi kutató és feltáró munkát szerveznek, bonyolítanak le.  1998 jan. 1-től közhasznú szervezet. Az Alapítvány 10 éve folyamatosan működik, 2002 óta saját központot működtet Szombathely belvárosában, mely azon túl, hogy a szervező munka helyszíne, környezeti nevelési, és kulturális programoknak ad helyet, illetve környezeti tanácsadó irodaként is működik.
Fauna Egyesület (Budapest)
A Fauna Egyesület 1989-ben alakult közhasznú szervezet, mely az élet tiszteletén alapuló társadalom kialakítása érdekében dolgozik. Akciókkal az állatok és állatbarát emberek érdekeinek érvényesítésével és oktatással foglalkozik országszerte. Állatjóléti kampányt folytatnak az élőállat-szállítás, a tojóketreces tyúktartás ellen és a hobbiállatok védelméért.
Nők a Balatonért Egyesület (Fonyód)
Egyesületünket azzal a céllal alakítottuk 1995. januárjában Alsóőrsön, hogy a Balaton természeti és környezeti értékeinek védelmét szolgáljuk elsősorban azokon a területeken, ahol a nők – sajátságos szerepük révén – a legtöbbet tehetik. Mi akik itt élünk a tó partján, tudatában vagyunk annak, hogy életminőségünk, anyagi gyarapodásunk függ attól, hogy milyen lesz a Balaton 5-10 év, vagy egy emberöltő múlva.
Magyar Kerékpárosklub (Budapest)
A Magyar Kerékpárosklub 2002-ben alakult civil szervezet, mely mára már több száz taggal rendelkezik országszerte.
Csalán Egyesület (Veszprém)
Egyesületünk 1997-ben alakult, és azóta is Magyarország egyik legdinamikusabban fejlődő zöld szervezete. Jelenleg az egyesületnek megközelítőleg 100 tagja és 25 aktivistája van – akik tevékenyen részt vesznek a szervezet munkájában -, valamint négy teljes munkaidőben foglalkoztatott alkalmazott látja el feladatát nap mint nap. 2004-ben az egyesület megkapta a “közhasznú” minősítést, 2006-ban az Ökotárs Alapítvány Év Adományozottja díját.
TUTI Egyesület (Budapest)
Az egyesület a kerékpáros és bakancsos turizmus feltételeinek biztosításáért, az EUROVELO nemzetközi kerékpárú-hálózat fejlesztéséért küzd és szervez rendszeres térképismereti túrákat, teljesítményversenyeket.
E-misszió Egyesület (Nyíregyháza)
Az E-misszió Természetvédelmi Egyesület 1986 őszén, mint Pro Natura diákcsoport alapult meg 30 fővel, 1988-ban vette fel az E-misszió nevet, és 1989-ben, – miután az egyesülési törvény lehetőséget adott rá -, került hivatalosan bejegyzésre. Az E-misszió az alakulást követően elsősorban környezeti neveléssel, természetvédelmi felmérésekkel és madártani munkákkal foglalkozott, azóta számos tudatformáló kampány, fesztiválzöldítés és sok szakmai kiadvány is a számlájukra írható.